top of page
  • Yazarın fotoğrafıNilay Ateşoğulları

CHP ile #UmudumVar

Güncelleme tarihi: 17 Mar 2023

“Bir toplum, bir millet; erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” Mustafa Kemal ATATÜRK


''Gülerek Kazanacağız'' diyerek yola çıktığım 1 NİSAN 2009 yılında, Türkiye'deki iş hayatıma İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dış İlişkiler bölümünde başladım. 10.yılına girecek olan çalışma hayatımda, Türkiye'nin doğusundan batısına bütün illerinde belediyelerimizle çalışarak edindiğim tecrübeler neticesinde İstanbul'dan Adana'ya taşınmamın ve 'önce kendi kapımın önünü süpürmemin gerekliliğini' anladım.


Hepimiz Ankara, İstanbul veya İzmir gibi büyükşehirlere taşındık, oradaki eğitim imkanlarından yararlandık. Hatta bazılarımız yurt dışında eğitim alma şansını da yakaladı.

Şimdi Anadolu'ya dönerek aldığımız eğitimleri yurdumuzun hizmetine sunma vakti gelmiştir.


Oturduğumuz yerden, birbirimizi eleştirerek ülkemizin gelişmesine katkıda bulunamayız. Birilerinin ülkemizi düzeltmesini bekleyerek veya 'bu ülke yaşanmaz oldu, yurt dışına taşınalım' diyerek ne kendimizi ne de gittiğimiz yeri geliştirebiliriz. Gittiğimiz yerde mutluluğu arayarak geçecek bir ömre hapsolmaktansa, olduğumuz yere mutluluğu getirmeyi hedefleyenlerden olmak gerekmez mi?


T.C. Başbakanı İsmet İnönü ve Çukurova Siyasetçileri, TBMM, Ankara

Yolumuz uzun ve zorluklarla dolu olabilir, birlikte hareket edersek umduğumuz kadar zor da olmayabilir. Birliğin gücü karşısında hiçbir engelin kalacağını düşünmüyorum. Ülkemiz bizler sayesinde güçlenecek ve ilerleyecek.


Derin hüsranlardan sonra büyük zaferler yaşayan ülkemiz ve şanlı tarihimizin tüm emekçilerine;


CHP'nin kurucularından; 25 yıla yakın CHP Kadirli ve 30 yıla yakın CHP Göksun İlçe Başkanlığı yapan, milli mücadelenin emekçilerinden, ailemizin gururu, dedemiz Dursun Ateşoğulları'nın izinden giderek, ülkeme olan vefa borcumu ödemek için;

  • Ülkemizin ve dünyanın, evrensel değerlerle ilerlemesini sağlayacak 'BİR'lik anlayışına ihtiyaç duyduğu,

  • Tek bir kişiyi bile arkamızda bırakmadan yürümemiz gerektiği,

  • İnsanları cinsiyet, dil, din veya etnik kökeniyle ayrıştırmadan,

  • 'Ben' değil 'BİZ' duygusuyla kucaklamanın doğruluğunu göstererek,

  • Manevi rehberlikte; Ahmet Yesevi'den Hacı Bektaşı Veli'ye, Mevlana'dan Yunus Emre'ye 'evrensel sevgi ve kültürlerin kardeşliği' tecrübesiyle yol alacağımız güzel günlerin hızla geleceğine dair #umudumvar

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ebedi önderimiz Atatürk'ün 'Yurtta Barış, Dünyada Barış' ilkesini, toplumların kaynaşması ve dünya barışı ülküsünün ilerlemesi hedefinde, bizlere bıraktığı bayrağı bugün devralıyorum...


Çalışmalarıma Cumhuriyet Halk Partisi çatısında devam etme kararı aldığım, kadınlara Seçme ve Seçilme hakkının verildiği kadın-erkek eşitilik ilkesinin ülkemizde uygulanmaya başlandığı 84.yıl dönümünde, partimize üyelik başvurusunda bulundum.


Adana'mızın bizlerin bilgi ve tecrübesine en çok ihtiyaç duyduğu bölgesi 'YÜREĞİR' ilçesi başta olmak üzere, ülkemizin ilerlemesinin anahtarı olan BÜTÜNSEL KALKINMA modelini hayata geçirmek için çalışmalarıma bugünden sonra, daha fazla inanç ve kararlılıkla devam edeceğim.


Atamıza ve ona destek olan, onunla yürüyen tüm yol arkadaşlarına saygı ve #minnetle...


Nilay ATEŞOĞULLARI

05.12.2018, AnkaraSon Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page