top of page
  • Yazarın fotoğrafıNilay Ateşoğulları

CHP'nin 100. Yılında Partiyi Geliştirmek: Değişim ve Gelişim Üzerine

Güncelleme tarihi: 2 gün önce

CHP'nin 100. yılını kutlarken, parti içinde bir dönüm noktasına geldik. Dün gerçekleştirilen Ankara il başkanlığı seçimindeki sonuçlar, değişim ve gelişim için bir fırsat sunuyor. Partimizi sadece değiştirmek değil, geliştirmek için adımlar atmamız gerekiyor.


Değişim ve gelişim kavramları bazen karıştırılabilir, ancak farklı hedeflere işaret ederler. Değişim, yeni liderlerin ve politikaların getirilmesi anlamına gelirken, gelişim, mevcut yapıyı iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefler. Değişim sık sık radikal ve ani olabilirken, gelişim sürekli bir süreçtir ve daha sürdürülebilirdir.

Parti içi demokrasiyi güçlendirmeliyiz.

Üyelerin sadece sandıkta oy kullanmakla sınırlı kalmayıp, parti politikalarının şekillendirilmesine katkıda bulunmaları gerektiğini vurgulamalıyız. Parti üyeliğiyle başlayan demokrasi adımları, kendi mahallelerinde temsilcilik görevi almaları ve daha sonrasında il delegesi olmak, parti meclisinde yer almak gibi etaplardan oluşmalıdır. Bu, demokrasinin gerçek anlamını yaşamamıza yardımcı olacaktır.


Genç ve yetenekli parti üyelerine daha fazla fırsat sunarak yeni fikirleri ve enerjiyi partiye dahil etmeliyiz. Çeşitliliği teşvik etmeliyiz, farklı düşünce tarzları ve bakış açıları partimize zenginlik katar.


Üyelerimizin politika ve kamuoyu ile ilgili daha iyi eğitilmesi için çaba sarf etmeliyiz.

Parti içi iletişimi güçlendirmeli ve üyeler arasında açık bir diyalog kurmalıyız.

Halkın nabzını tutmalı ve onların ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermek için çalışmalıyız. Toplumun değişen beklentilerine uyum sağlamalıyız.


Sonuç olarak, CHP'nin 100. yılını kutlarken, değişim ve gelişim arasındaki dengeyi bulmalıyız. Partimizi daha güçlü ve etkili bir şekilde ilerletmek için değişimi sadece bir araç olarak kullanmalıyız. Hep birlikte, CHP'yi daha iyi bir geleceğe taşıyabiliriz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page