top of page
  • Yazarın fotoğrafıNilay Ateşoğulları

Cumhurbaşkanı Adayı ve Yardımcıları Belirlendi. Ülkemiz İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının yanında, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak düşünülmesi modeli, Türkiye'nin geleceği için başarılı bir politik karar oldu.Millet İttifakı'nın verdiği kararın toplumsal huzurun artmasına katkı sağlaması sevindirici bir gelişme.


Adayların halkın onayını almış kişiler arasından seçilmesi, demokratik sürecin işlediğinin bir göstergesi olarak da görülebilir.

Umarım bu karar ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurur ve toplumumuzun refahı için önemli adımlar atılır.


Birey olarak yapabileceklerimizin yanı sıra, #siviltoplum kuruluşlarının yöneticileri olarak da ülkemizin kalkınması için çaba sarf edebiliriz. Katılımcı demokrasinin neferleri olarak politik kararların alınması sürecinde aktif rol oynayarak, toplumsal faydayı ön planda tutan çözümler önerip hayata geçirilmesine katkı sunabiliriz.


Politik partilerin yanı sıra #siviltoplumkuruluşları ; toplumun çeşitli kesimlerini temsil eden ve farklı konularda uzmanlaşmış olan önemli bir paydaştır. Bu kuruluşlar, politika yapıcılarına, toplumsal sorunların çözümüne yönelik öneriler sunarak karar alma süreçlerinde daha etkin bir rol oynayabilirler.


Bu nedenle, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri olarak bizler, ülkemizin kalkınması için politika yapıcılarla işbirliği yaparak, toplumsal ihtiyaçların karşılanması ve toplumun refahının artırılması için çalışmaya devam etmeliyiz.Nilay ATEŞOĞULLARI
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page